Hakkımızda

İZTEK İzmir Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. 24.02.1995 yılında %99 hissesi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Vakfı’na ait olmak üzere kurulmuştur.

Kurulduğu günden bugüne restoran işletmeciliği ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet göstermiş olan İZTEK, 2005 yılında şirket merkezini İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (İZTEKGEB), Gülbahçe Köyü, Urla’ya taşımıştır. 2006 yılı sonunda yazılım projelerini devretmiş ve Çankaya şubesini kapatmıştır.

İZTEK şu anda İZTEKGEB A-1 binasında bulunan ofisinde Üniversiteli öğretim elemanlarına tüm  Ar-Ge ve Yazılım projeleri için elverişli bir çalışma ortamı sunmaktadır.

İZTEK tarafından üstlenilen projelerin konuları çok değişiklik göstermekte ve sayıları oldukça fazla olabilmektedir. Son bir yıl içinde Çevre,Kimya, Makine ve Bilişim konularında bir çok proje yapılmıştır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi Öğretim Elemanlarının da katkılarıyla, özel sektörün, ürün geliştirmesi, çevre koruması ve ürün kalitesini artırmaya yönelik birçok araştırmasına önayak olmuştur. Gerçek bir win-win senaryosu olan bu uygulamada, hem öğretim görevlilerimiz kazandıkları deneyimleri Sanayi'ye aktarma olanaklarını bulmuş hem de özel sektörün sorunlarını çözmüş ve üretim kalitesini artırmıştır.