Tamamlanan Projelerimiz

1.AKZO NOBEL KEMİPOL A.Ş. ile Katı Talk ve Kaolin Toz Örneklerinin Fiziksel Karakterizasyonu Projesi.
2.KOZA ALTIN A.Ş. ile Kaymaz Sahası Maden İşletme Planlaması ve Üretim Teknolojisi Geliştirmeye Yönelik Kayaç Özelliklerinin Belirlenmesi Projesi.
3. KIŞLADAĞ ALTIN MADENİ ile Açık İşletme Planlaması ve Üretim Teknoloji Geliştirmeye Yönelik Kayaç Özelliklerinin Belirlenmesi Projesi.
4. ALKİM ALKALİ KİMYA A.Ş. ile Eskişehir Gündüzler Krom Sahalarında Yapılması Planlanan Madencilik Faaliyetleri, Hammaddenin Cevher Hazırlama, Zenginleştirme Tesislerinde Değerlendirilebilirliklerinin Arttırılması İçin Yapılacak Labaratuar Faaliyetleri AR-GE Projesi.
5. KOZA ALTIN A.Ş. ile Çukuralan Sahası Altın Yatağı Maden İşletme Planlamasının Teknik ve Ekonomik Yönden Değerlendirilmesi Projesi.
6.FNSS SAVUNMA SİSTEMLEİ A.Ş. ile İki Farklı Alimünyum Alaşımının Şekil Değiştirme Hassasiyetinin İncelenmesi ve Johnson-Cook Malzeme Modeli Sabitlerinin Tespiti Projesi.
7.UYSAL MADENCİLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile İşletmenin Kömürlerinin Yıkanabilme Özelliğinin Belirlenmesi Projesi.
8.TÜPRAG LTD. ŞTİ. ile Kışladağ Altın Madeni Üretim Teknolojisi Geliştirmeye Yönelik Kayaç Özelliklerinin Değerlendirilmesi Projesi.
9.NURER MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile İmalatın İyileştirilmesi ve Kapasitenin Artırılması Projesi.
10. KARABEYLER MADENCİLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile Şlam Kömürlerinin Özelliklerinin Belirlenmesi Ar Ge Projesi.
11.SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİK VE TİCARET A.Ş. ile Milgem Projesi Gemi İnşa Malzemeleri Statik ve Dinamik Testleri Raporlama Ar-Ge Projesi. 
12.DENTAŞ AMBALAJ VE KAĞIT SANAYİ A.Ş. ile Ambalaj Kartonu ve Üzeri Film Kaplı Parlak Yüzeyli MDF Örneklerindeki Oluşan Lekelerin Çeşitli Spektroskopik Tekniklerle Analizlenerek Söz Konusu Lekelerin Oluşum Sebeplerinin Araştırılması Projesi.
14. POLİMAK KAUÇUK-PLASTİK MAKİNALARI İMALAT SAN. ve TİC. ile İş Makinaları Kauçuk Lastik Kaplama Hattı Tasarım ve İmalatı Ar-Ge Projesi.
15. ÇEVRE ve ORMAN BAKANLIĞI, ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, HAVA YÖNETİMİ DAİRESİ ile Hava Kalitesi Modelleme ve Dağılımı Eğitim Projesi.
16. ÇİNE AKMADEN MADENCİLİK A.Ş. ile Ali Paşa Albit Ocağının Şev Stabilitesi Açısından Genel Değerlendirmesi Projesi.
17. ÇİMENTAŞ TÜRK A.Ş. ile Muğla İli Merkez Sınırlarında Bulunan 200565790 Ruhsat Nolu Maden Sahasının Ekonomik ve Teknik Yönden Değerlendirilmesi ve Bu Konuda Ar-Ge Çalışmasının Yapılması Projesi.
18. ENERJIA METAL MADEN SAN. TİC. A.Ş. ile Turgutlu-Urganlı ve Çevresinin Hidrojeolojik ve Jeokimyasal Açıdan İncelenmesi Konulu Ar-Ge Projesi.
19.ASSAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş. ile Çoklu Hadde Yağı Karışımlarının Fourier Transform Infrared (FTIR) Spektroskopisi Tekniği Kullanılarak Analizlenebilmesi, Kemometrik Yazılım Geliştirme Projesi.
20. AGENCE FRANCAISE DE DEVELOPPEMENT (AFD)- FRANSIZ KALKINMA AJANSI- ile 4. Levent Ayaz Ağa Metrosu Fizibilite Değerlendirme Prosedürleri Tanımlaması Konulu Proje.
21. LATOMİA BAZALT MADENCİLİK İTH. İHR. SAN. TİC. AŞ. ile Bazalt Ocağının Kaya Mekaniğine Bağlı Planlama Alternatifleri Projesi.
22. ABM MADEN ENERJİ TAAH. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. ile ABM Maden Enerji Şirketine Krom ve Mangan Cevherlerine Ait Teknolojik Testlerin Değerlendirilmesi Projesi.
23. PETKİM PETROKİMYA A.Ş. (1) ile Sıvı Katı Atık Yakma Tesisi Periyodik Emisyon Ölçümü, Değerlendirmesi, Danışmanlık ve Ar-Ge Hizmeti Projesi. 
24.TOPKAPI MİNERAL A.Ş. ile Topkapı Mineral A.Ş. "nin Plaser Altın Sahalarının Gravimetrik Yöntemle Zenginleştirilebilirliğini Araştırma Projesi.
25. İZTEKGEB A.Ş. ile Ekolojik Temelli Mekan ve Altyapı Tasarım İlkelerinin İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi İçin Uygulanabilirliğinin Araştırılması Projesi.
26.SARDES NİKEL MADENCİLİK A.Ş. ile Çaldağ Lateritik Nikel Cevherinin Yığın Liçi Yöntemi ile Zenginleştirilebilmesi İçin Yapılacak Labaratuvar Boyuttaki Kolon Liçi Sonuçlarının Metsim Metalurjik Similasyon Programına Aktarılması ve Değerlendirilmesi Projesi.
27. KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş. ile Ovacık Altın Madeni Yeraltı İşletmesi Püskürtme Beton Uygulamalarında Kalsiyum Karbonatın İnce Taneli Mineral Katkı Olarak Kullanabilirliğinin Araştırılması Projesi.
28.UŞAK BELEDİYESİ ile Uşak Belediyesi Katı Atık Yönetimi Fizibilite Raporuna Esas Sondajlı Atık Sahası Karekterizasyonu Belirlenmesi ve Gaz Varlığının Araştırılmasına Yönelik Ar-Ge Projesi.
29.RUDOLF-DURANER A.Ş. ile Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Çeşitli Kapsüllerin Üretimi Projesi.
30.TUBİTAK SAGE ile Malzeme Dinamik Testleri ve Model Parametreleri Belirlenmesi Projesi.
31.TECK MEDENCİLİK SAN. TİC. A.Ş. ile Muratlar (Çanakkale) Bölgesindeki Su Kaynaklarında Arseniğin Araştırılması Projesi.
32.DOST CAM A.Ş. ile DOST CAM A.Ş. Atık Sularının Karekterizasyonu Artırılabilirliği, Arıtma Prosesinin İncelenmesi ve Uygunluğunun Araştırılması Projesi.
33.İZSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ile Tahtalı Pompa İstasyonu Titreşim Probleminin Araştırılması ve Çözüm Önerileri Hazırlanması Projesi.
34. DSİ 2. BÖLGE 21. ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ile Yortanlı Barajı Kazı Alanını Korumaya Yönelik Çalışmalar(Kazı Alanı Koruma Projesi). 
35.ESKİ ÇELTEK KÖMÜR İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ ile Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Eski Çeltek Kömür Madeni İşletmesi Müdürlüğü Kömür Sahasında İnceleme, Kömür Numune Alımı, Elek Analizi ve Değerlendirilmesi Projesi.
36. ATA ENERJİ MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile Tınaz Kömür Yıkama Tesisine Beslenen Tüvenan Kömürden Elde Edilebilecek Olası Ürün Özelliklerinin (Temiz Kömür ve Atık) Belirlenmesi Projesi.
37. ESKİ ÇELTEK KÖMÜR İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ ile Müdürlüğe ait Tüvenan Kömürün Yıkanabilme Özelliklerinin Araştırılması, Belirlenmesi Ve Elde Edilebilecek Olası Ürün Özelliklerinin Tespiti Projesi.
38. SUN HOLDİNG A.Ş. ile Konfor Özellikleri Açısıdan Avantajlı Örme Kumaş ve Giysilerin Tasarımı ve Geliştirilmesi Projesi.
39. NARLIDERE BELEDİYESİ ile İlçe Sınırları İçerisinde Yer Alan ve Kentsel Sit Alanında Kalan 39 Ada 83 Parsel ve Civarında 1/100 Ölçeğinde Tasarlanması Projesi.
40.ORYAPI HEBİL EVLERİ SİTE YÖNETİMİ ile Yüksek Klorür İçeren Deniz Suyu Arıtma Tesisi Çıkış Sularının Deniz ve Kıyı Ortamına Olan Etkilerinin Araştırılması Projesi.
41. AKPINAR YAPI SAN. A.Ş. ile Bartın-Safranbolu Devlet Yolu Kirazlıköprü Varyantı Yarmanın Emniyetli Şekilde Destekleme Tipinin Araştırılması ve Belirlenmesi Ar-Ge Projesi.
42. ÜNİTEKS GIDA TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET A.Ş. ile, Günlük Giysi Fonksiyonlarının ve Tasarım Sürecinin İyileştirilmesi Ar-Ge Projesi.
43.VESTEL BEYAZ EŞYA SAN. TİC. A.Ş. ile A++ Ürün Gamı Geliştirilmesi Projesi Kapsamında, Buzdolabı İç Ortamında Isı Transferi ve Akış Analizinin Sayısal Olarak Belirlenmesi Konulu Ar-Ge Projesi.
44.VESTEL BEYAZ EŞYA SAN. TİC. A.Ş. ile Ankastre Fırın Serisi İçin Soğuk Yüzeyli Kapı Tasarımı Projesi Kapsamında Mevcut ve Geliştirilebilecek Baca Sistemine Bağlı Olarak Kapı İçindeki Isı Transferi ve Akış Analizlerinin Yapılması ve Değerlendirilmesi Projesi.
45.YRD. DOÇ. DR. NURHAN ECEMİŞ ile Özel İvme Ölçer Tasarımı Ve Prototip Çalışması Projesi.
46.İZTEKGEB A.Ş. ile Kentsel Tasarım Çalışmalarında Yerelin Özelliklerine Uygun Eko-Tasarım Kriterlerinin Geliştirilmesi: İzmir, Urla"da Örnek Çalışma Projesi. 
47. KARMİNE KARADENİZ MADENCİLİK ve DIŞ TİCARET A.Ş. ile Kurşun Çinko Tesis Artıklarının Değerlendirilebilirliğinin Araştırılması Ve Elde Edilen Sonuçların Yorumlanması Projesi.
48.FICHTNER GMBH&CO. KG ile Kuşadası Bölgesi Organik & Ambalaj Ve Ambalaj Atıklarının Azaltılması Stratejileri Projesi.
49.AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİ A.Ş. ile Karbon Fiber Yüzey İşlem Parametrelerinin Optimizasyonu Ar-Ge Projesi.
50.MAYASAN GIDA SAN. ve TİC. A.Ş. ile Gıda Enzim Üretiminde Kulanılmak Üzere Düşük Maliyetli Fermantasyon Ortamın Labaratuvar Koşullarında Geliştirilmesi ve Biyoreaktor(L) Uygulamaları Ar-Ge Projesi.
52. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ile Eskişehir Şarhöyük Kazı Alanında Gömülü Mezarlar, Sur Duvarları Ve Olası Diğer Yapı Katmanlarının Belirlenmesine Yönelik Yeni Araştırma, Geliştirme, Değerlendirme ve Modelleme Teknikleri Temelinde Manyetik Gradyometre ve Elektrik Resistivite Tomografi (ERT) Çalışmaları Projesi.
53. DSİ 2. BÖLGE 21. ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ile Yortanlı Barajı Kazı Alanını Korumaya Yönelik Çalışmalar.
54. FAZ ELEKTRİK MOTOR MAKİNA SAN. A.Ş. ile Podlu Azimut Tipindeki Gemi Pervanesi Test Düzeneği Konsept Çalışmaları Projesi.
55.TKİ-GELİ MÜESSESESİ MÜDÜRLÜĞÜ ile TKİ-GELİ Yeniköy İşletmesi Kömür Hazırlama Sisteminin Keaş Santralı İçin Optimizasyonu Amacıyla Danışmanlık Hizmeti Projesi.
56. GAZİEMİR BELEDİYESİ ile Enerji Etkin Belediye Hizmet Binası Mimari Avan Ve Mimari Projelerinin Araştırılması Geliştirilmesi Ve Hazırlanması Projesi.
57.TÜPRAG LTD. ŞTİ. ile Kışladağ Altın Madeni Üretim Teknolojosi Geliştirmeye Yönelik Yapılacak Ar-Ge Çalışmaları Kapsamında Kayaç Özelliklerinin Değerlendirilmesi Projesi.
58.İZMİR ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ile İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Atıksu Arıtma Tesisi"nden Çıkan Arıtılmış Suyun Geri Kullanılması Konusunun Araştırılması Projesi.
59.İMERYS SERAMİK HAMMADDELERİ SAN.TİC. A.Ş.ile İmerys Tarafından Yapılan ve Yapılması Planlanan Madencilik Faaliyetleri Sonucu Üretilen Hammaddenin, Cevher Hazırlama Zenginleştirme ve Lotasyon Tesislerinde Değerlendirebilirliklerinin Saptanması İçin Yapılacak Faaliyetleri, Tesis Projelendirme ve Kurulacak Tesisin İşletme Kontrol Çalışmalarının Araştırılması Projesi.
60.SÜREKO ATIK YÖNETİMİ A.Ş. ile Kula Belediyeler Birliği Katı Atık Yönetim Planı Fizibilite Rapruna Esas Atık Karakterizasyonu Belirlenmesi ve Geri Kazanım Sistemlerinin Projelendirilmesine Yönelik Ar-ge Projesi
61.MDK MAKİNE DİZAYN KALIP SAN. ve TİC. LTD .ŞTİ. ile Rotil Parça İçin Soğutma Sistemi Tasarımı Projesi Kapsamında Mevcut ve Geliştirilebilecek Soğutma Sisteminin Isıl Tasarımının Yapılması Projesi.
62.TKİ-GELİ MÜESSESESİ MÜDÜRLÜĞÜ ile TKİ-GELİ Müessesesi Yatağan Turgut Bölgesi İR.3303-AR. 20058130 Ruhsat Nolu Kömür Sahası Yer altı İşletme Ar-Ge Projesi. 
63. ASELSAN A.Ş. ile SFGS Direk Tasarım Ve Hesapları Ar-Ge Projesi.
64.HP PELZER PİMSA OTOMOTİV A.Ş. ile Araç Giydirme Ürünleri için Hammade ve Üretim Yöntemi AR-GE Projesi.
65. MAKSAŞ MAKİNE SANAYİ A.Ş. ile Yağsız Yüksek Basınçlı, Yüksek Debili, Kayar Yataklı, Çok Kademeli,Su Soğutmalı, Pistonlu Hava Kompresör Tasarımı Projesi.
66. İzmir Valiliği, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Ege Bölgesi Sanayi Odası, DEÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ve İYTE Mühendislik Fakültesi Dekanlığı işbirliği ile Aliağa Çevre Durum Tespiti ve Taşıma Kapasitesinin Belirlenmesi Projesi.
67.PETKİM PETROKİMYA A.Ş. (2) ile Sıvı Katı Atık Yakma Tesisi Periyodik Emisyon Ölçümü, Değerlendirmesi, Danışmanlık ve Ar-Ge Hizmeti Projesi.

69. GAZİEMİR BELEDİYESİ ile 79 Ada ve Abdullah Arda Meydan Projesi, İhtiyaç Programı ve Avan Proje Hazırlanması Projesi.
70. İZSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ile Harmandalı Düzenli Katı Atık Depolama Alanında Oluşan Gazın Değerlendirilmesi Araştırılması Projesi.
71.ETİ BAKIR A.Ş. MURGUL İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ ile Eti Bakır Murgul Akarşen Cevherinin Değerlendirilebilirliğinin Araştırılması Projesi.
73.SUN HOLDİNG A.Ş. ile Günlük Örme Giysi Koleksiyonlarının Oluşturulması Ve Tasarım Süreçlerinin Kısaltılması Ar-Ge Projesi.
74.SUN HOLDİNG A.Ş. ile Tekstil Boyama Atık Sularının Baca Gazı Arıtımında Kullanılması Projesi.
76.MİKES MİKRODALGA ELEKTRONİK SİTEMLER A.Ş. ile Sıvı İle Soğutulan Elektronik Sistemlerin Yarı Otomatik Olarak Doldurulmasını Yapan Cihazın Tasarımı Projesi.
77.CELTİS İLAÇ SAN. ve TİC. A.Ş. ile Yazılım Yaşam Döngüsü Süreçlerinde İyileştirmeye Yönelik Ar-Ge Çalışması Projesi.
78.AKSA ENERJİ A.Ş. ile Manisa Doğalgaz Çevrim Santrali Soğutma Suyu Deşarjı Termal Modelleme Projesi.
79.SALİHLİ BELEDİYESİ ile Salihli Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Yer Seçimi Projesi. 
80.ASSAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş. ile Çoklu Hadde Yağı Karışımlarının Fourier Transform Infrared (FTIR) Spektroskopisi Tekniği Kullanılarak Analizlenebilmesi, Kemometrik Yazılım Geliştirme Projesi (II).
81. AMR MADENCİLİK İŞLETMELERİ SAN. ve TİC. A.Ş. ile AMR-Isparta Aksu Pilot Yaş Gravimetrik Zenginleştirme Tesisi Ağır Mineral Konsantrelerinin Flotasyon Yöntemi ile Zenginleştirilebilirliğinin Tespiti Ar-Ge Projesi.
82.ÖRTAŞ ÖRÜCÜLER A.Ş. ile Helisel Çarklı Pompalarda, Hatve Değişimi Gibi Yapısal Parametrelerin Verime Etkisinin İncelenmesi Ve Optimize Edilmesine Yönelik Pompa Tasarımı Ve Prototip İmalatı Projesi.
83.KOZA ALTIN ŞİRKETLERİ A.Ş. ile Koza Altın İşletmeleri Açık Ocaklarında Üretime Yönelik Emniyetli Şev Geometrilerinin Oluşturulması Projesi Kapsamında Yapılacak Ar-Ge Çalışmaları Projesi.
84.MORAVİA BOYA VE KİMYA SAN. TİC. A.Ş. ile Bakır Salınımı Azaltılmış Çevre Dostu Antifouling Boyaların Geliştirilmesi ve Bazı Kalite Testlerinin Uygulanması Projesi.
85. T.C. BAYINDIRLIK BAKANLIĞI ile Denizli İli Kentsel Göstergelerin Pilot Yerleşmelerde Uygulanması Projesi.
86.ANAGOLD MADENCİLİK SAN. TİC. A.Ş. ile Çöpler Projesi Ekonomik Olmayan Kaya Döküm Sahalarında Asidik Kayaç Drenajı Olasılığının Minimize Edilmesi İçin En Uygun Döküm Programının Araştırılması Projesi.
87.ASELSAN A.Ş. ile 6U Boyutlu Askeri Fanlı Bilgisayarların Isıl Analizlerinin Yapılması Projesi. 88.INDESIT COMPANY BEYAZ EŞYA SAN. VE TİC. A.Ş. ile No-Frost Evaporatorü Üzerindeki Faz Değişiminin Sayısal Olarak İncelenmesi Projesi.
89. NATURİN DOĞAL ÜRÜNLER İLAÇ VE İLAÇ HAMMADDELERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile K121"in Kronik, Lenfositik, Lösemi ve Sağlıklı Epitel Hücreleri Üzerine Sitotoksik, Sitostatik ve Apoptotik Etkileri Projesi.
90.AKG YALITIM VE İNŞAAT MALZEMELERİ SAN. TİC. A.Ş. ile Gazbeton Ürünleri Mikrodalga Teknolojisi Kullanılarak Kurutulması ve Neminin Azaltılması Ar-Ge Projesi.
91. İZMİR İL ÖZEL İDARESİ YAPI İŞLERİ VE İMAR DAİRE BAŞKANLIĞI ile İzmir İl Özel İdaresi Yetkisindeki Kırsal Alanda Yöresel Mimari Özelliklerin Belirlenmesi ve Örnek Yapı Projeleri Hazırlanması Projesi.
92.OPET PETROLCÜLÜK A.Ş. ile Performans Katkılı Yağlayıcılarda Toplam Baz Sayısı Değerinin Fourier Dönüşümlü Kızılötesi Spektroskopisi Metoduyla Belirlenebilmesi İçin Kemometrik Çok Değişkenli Kalibrasyon Metodları Geliştirilmesi Projesi.
93.MAYASAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile Gıda Enzim Üretiminde Kullanılmak Üzere Geliştirilen Düşük Maliyetli Fermantasyon Ortamın Çalkalamalı Sistemlerdeki Prosess Parametrelerin Optimize Edilmesi ve Biyoreaktor (5 L ve Pilot) Uygulamaları Projesi.
94.M.Y. GENETİK TARIM TEKNOLOJİ LABARATUAR TİC. LTD. ŞTİ. ile Moleküler Labaratuar Destekli Islah Çalışmaları Projesi.
95. TUZLA JEOTERMAL A.Ş. ile Tuzla Jeotermal Sahasının Hidrojeolojik, Hidrojeokimyasal ve Kabuklaşma Probleminin İncelenmesi Projesi.
96.TÜPRAŞ ile Rafineri Bilgi Teknolojileri Varlıklarının Ontoloji Tabanlı İzlenmesi ve Yönetimi Projesi.
97. ŞANLI İLAÇ SANAYİ A.Ş. ile Eklem, Kas ve Nöropatik Ağrılar için Topikal Tedavide Doğal İçerikli Liniment ve Merhem Geliştirilmesi Projesi.
98.FERROCOM ile Ferrocom Divriği Taşlı Depo Demir Açık Ocağı Şev Stabilite Projesi Kapsamında Yapılacak Ar-Ge Projesi.
99.VESTEL BEYAZ EŞYA SAN. TİC. A.Ş. ile Şirket Bünyesinde Hazırlanacak ve Yürütülecek Teydeb Projelerinde. Başvuru ve İzleme Aşamasında Ar-Ge İçeriği Açısından Teknik Destek Alınması Projesi.
101. PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş. (3) ile Sıvı Katı Atık Yakma Tesisi Periyodik Emisyon Ölçümü, Değerlendirmesi, Danışmanlık ve Ar-Ge Hizmeti Projesi.
102.ÜNİTEKS TEKSTİL GIDA MOTORLU ARAÇLAR SAN. VE TİC. A.Ş. ile Bay ve Bayan Kullanıcı Grubuna Ait Günlük Giysiler İçin Konfor Amaçlı Fonksiyonel Tekstil Özelliklerinin Geliştirilmesi Projesi.
103. TÜPRAŞ A.Ş. ile Eşanjörlerde Kirlilik Mekanizmalarının Tespiti, Modellenmesi ve Takip Simülasyonu Oluşturularak Rafineri Kayıplarının Azaltılması Projesi.
104. İNTERMAK MAKİNA İMALAT-İTHALAT SAN. VE TİC. A.Ş. ile Fosfat Çözücü, Azot Fiske Edici ve Selüloz Parçalayıcı Bacillus sp. İzolatlarının Mikrobiyal Gübre Olarak Optimum Üretim ve Biyoformülasyon Koşulları İle Performanslarının İncelenmesi Projesi.
105. LABGEN LABORATUAR SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile Qıagen Farmakogenomik Dataların Kanser Fenotipi ve Klnik Davranışlarına Etkisi İle Hastalık Yönetiminde Karar Desteklerinin Geliştirilmesi Danışmanlığı Projesi.
106.PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş. ile Petkim Kompleksi Atık Giderme Ünitesinde Bulunan Arıtım Sisteminde Bakterilerin Tanınması, Çeşitli Hidrokarbonları Parçalayan Yeni Bakteri Kültürlerinin Elde Edilmesi ve Sisteme Aşılanması Projesi.
107.CRONOM BİLİŞİM VE YAZILIM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ile Bulut Bilişim Temelli Çevik ve Uyarlanabilir Uygulama Geliştirme ve Hizmet Platformunun Geliştirilmesi Projesi.
108.SAFKAR-EGE SOĞUTMACILIK SAN. TİC. A.Ş. ile Otobüs İç Ortamının Soğutulmasını Sağlayan Mobil İklimlendirme Sisteminde Soğutucu Akışkan Olarak Yapay Soğutkan R134-a Yerine Doğal Soğutkan Karbondioksit Kullanımı Projesi.
109.TKİ GELİ MÜESSESESİ MÜDÜRLÜĞÜ ile TKİ-GELİ İşletmesi Yatağan Taşkesik Bölgesi İR7200 Ruhsat nolu Kömür Sahası Yer Altı İşletme Projesi.
110.ASELSAN A.Ş. ile Güvenlik Bölgelerinde Kullanılacak Olan Hassas Kameraların Takılcağı Direklerin Optimum Dizaynının Araştırılması Projesi.
111.MY. GENETİK TARIM TEKNOLOJİ LABORATUAR TİC. LTD. ŞTİ. ile Moleküler Destekli Islah Çalışmaları Projesi.
112.İZMİR PASTÖRİZE YUMURTA SAN. VE TİC. A.Ş. ile Farklı Kuru Madde İçeriğine Sahip Pastörize Yumurtaların Kek ve Pandispanya Ürünlerinin Kalite Parametrelerine Etkilerinin İncelenmesi Projesi.
113.DALAN KİMYA ENDÜSTRİ A.Ş. ile İçeriğinde Caulerpa Türlerinde Elde Edilen Sekonder Metabolitler Kullanılan Akne İyileştirmeye Yardımcı Doğal Bazlı Kozmatik Ürünler Projesi.
114.YAZTEK DIŞ TİC. A.Ş. ile Macpıx Temelli Proteomik Array Kitleri İçin Uygulama, Validasyon Süreçlerinin Geliştirilmesi ve Test Sonuçlarının Raporlanmasında İstatistik ve Biyoinformatik Destek Sisteminin Oluşturulması Projesi.
115.ÖCAL ORGANİK TARIM ÜRETİM LTD.ŞTİ ile Takviye Besin Alması Gereken Bebeklere ve Erişkinlere Yönelik Organik Kurutulmuş Sebze Karışmları ile Çorbaların Geliştirilmesi Projesi.
117.VERİYAZ LTD. ŞTİ. ile Veripanel Sunucu Yönetim Sistemi Ar- Ge Projesi.
118.ACEMOĞLU GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ile Domates ve Biber Salçalarının Renk Stabilizasyonunun Sağlanması İçin Karbondioksit ve Azot Gazlarının Kullanım Olankalarının Araştırılması Projesi.
119.SUN HOLDİNG A.Ş. ile Targeting AntimicroBial Activity via micro/Nano-structured for civil Applications Projesi.
120.VANSAN MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş. ile 1.6 MW Motor Güçlü 19800m3/h Debili, 21m su Sütunu Basma Yükseklikli, 500 devir/dakika Dönüş Hızlı Yarı Eksenel Pompanın ve Pompa Test Sisteminin Geliştirilmesi Simülasyonları ve Testleri Projesi.
121.DENEYSAN EĞİTİM CİHAZLARI SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile Endüstriyel Soğutma Eğitim Seti Mekanik ve Isıl Sistem, Ölçüm ve Kontrol Sistemleri ve Gerçek Zaman Enerji Analizleri Programları Geliştirilmesi Dizaynı ve Testleri Projesi.
122.ÖN DANIŞMANLIK TUR. TAAH. TİC. LTD. ŞTİ. ile Sakız Bitkisine Ait Farklı Eksplant Kaynaklarının In Vitro Koşullarda Tam Bitkiye Yönelik Sürgün ve Kök Oluşturulması Projesi.
123.SEÇSAN GIDA PAZ. TUR. BİLGİSAYAR İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ile Online Toplu Yemek Yönetim Sistemi Projesi.
124.ASSAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş. ile Haddeleme Tekniği ile Üretilen Levha ve Folyo ürünlerinin Yüzeyleirnde Oluşan Alüminyum Oksit Miktarlarının Belirlenmesi İçin Fourier transform Infrared (FTIR) Sprktroskopisi Tekniği Kullanılarak Analizlenebilmesi Amacı İle Kemometrik Yazılım Geliştirilmesi ve Çoklu Hadde Yağı Karışımlarının Kompozisyon ve Kirlilik Miktarlarının FTIR Spektroskopisi Tekniği Kullanılarak Analizlenebilmesi Amacı ile Kemometrik Yazılım Geliştirilmesi Projesi.
125.İNALTI TERMAL TURİZM SAĞLIK TEKSTİL GIDA VE TEMİZLİK MADDELERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile Sivilceleri, Lekeleri, Selülitleri Giderici Etkileri Olan Termal Sudan ve Çamurdan Cilt Bakım Ürünleri Geliştirilmesi İçin Bir Pilot Tesisinin Tasarımı ve Optimizasyonu Projesi.
126.AKDENİZ KİMYA SAN. TİC. A.Ş. ile Akıllı Deney Tasarımı Destekli Ar-Ge Merkezi Yönetim Sistemi Geliştirilmesi Projesi.
127.OPET FUCHS MADENİ YAĞ A.Ş. ile Metal Kesme Sıvılarının Fourier Dönüşümlü Kızılötesi Spektroskopisi Tekniği ile İzlenmesi İçin Genetik Algoritma Temelli Çok Değişkenli Kalibrasyon Modellerinin Geliştirilmesi Projesi.
128.ASELSAN A.Ş. ile Yarı İletken Malzemelerin P-Tipi Katkılanması ve Katkılanmanın Aktivasyonu Projesi.
129.YEŞİLVADİ BİTKİSEL KOZMATİK ÜRÜNLER SAĞLIK ÜRÜNLERİ GIDA SAN. VE TİC.A.Ş. ile %100 Doğal Saç Şekillendiriic ve Bakım Sağlayıcı Ürün Geliştirilmesi Projesi.
130.OPTENG PROJE MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile Betonun Muayenesinde Ultrasonik Ağ Yönetimi Projesi. 
131.BİONORM DOĞAL ÜRÜNLERSAN.VE TİC. LTD. ŞTİ. ileİlaç Hammaddesi Olarak Kullanılan Ruscus Türlerinin Etken Madde İçeriklerinin Araştırılması ve Üretime Yönelik Ön Pilot Çalışmalarının Gerçekleştirilmesi Projesi. 
132.URLA BELEDİYESİ ile Urla Belediyesi Yetkisindeki Urla İlçesi 75.Yıl Cumhuriyet Bulvarı Ve Bülent Baratalı Bulvarı’nın Kentsel Mekan Potansiyellerinin Araştırılması, Geliştirilmesi Ve Kentsel İyileştirme Projesi Oluşturulması Projesi.
133.URLA BELEDİYESİ ile Urla"nın Sağlıklı ve Sürdürülebilir biçimde Gelişmesi için Planlama ve Mimari Önceliklerin Saptanması Projesi.